Opisy zabiegów

Manicure klasyczny

Podstawowy zabieg kosmetyki dłoni. Podczas tego zabiegu regulujemy kształt płytki paznokcia poprzez opiłowanie. Polerujemy płytkę po wcześniejszym usunięciu nachodzącego na nią naskórka. Paznokcie pokrywamy odżywką (różną w zależności od rodzaju paznokcia), malujemy dwa razy kolorem i utwardzamy bezbarwnym lakierem (top coat). Na koniec nanoszona jest oliwka wysuszająca.

Przedłużanie paznokci

Zabieg, dzięki któremu w ciągu 1,5 godziny staniesz się posiadaczką pięknych, naturalnie wyglądających paznokci o dowolnej długości. W zależności od rodzaju paznokci zaproponujemy przedłużanie światłoutwardzalnym żelem lub akrylem. Zabieg polega na opracowaniu naturalnego paznokcia (skrócenie + zmatowienie + odsunięcie skórki za pomocą frezarki). Następnie umieszczamy szablon pod wolnym brzegiem paznokcia i przedłużamy masą żelową lub akrylową. Potem następuje tzw, opracowanie paznokcia, a następnie naniesienie warstwy nabłyszczająco – zabezpieczającej. Paznokcie malujemy (kolor + top + wysuszacz).

Manicure japoński – Jak wygląda zabieg? Krok po kroku.

 1. Usunięcie przy pomocy kopytka wystających skórek (jeśli to konieczne).
 2. Zmatowienie płytki paznokcia w celu usunięcia warstwy tłuszczu zalegającej na paznokciu.
 3. Nałożenie i wmasowanie w paznokieć pasty bogatej w witaminy.
 4. Wmasowanie w paznokieć specjalnego pudru.

Sam zabieg składa się z kilku etapów, doświadczona kosmetyczka pamięta przy tym, aby nie pominąć żadnego z nich w trosce o bezpieczeństwo i atrakcyjność paznokci swoich klientów. Wszystkie czynności związane z właściwie wykonanym manicure japońskim muszą być przy tym poprzedzone dokładnymi oględzinami płytki paznokcia tak, aby możliwa stała się ocena stanu, w jakim się znajduje. Jeżeli paznokcie są bardzo osłabione, specjalista powinien odstąpić od wykonania zabiegu stosując wcześniej kurację wzmacniającą, bywa przy tym i tak, że jeszcze przed wykonaniem właściwego manicure japońskiego konieczne jest usunięcie przy wykorzystaniu kopytka szpecących paznokieć wystających skórek.

W kolejnym etapie zabiegu konieczne jest lekkie zmatowienie płytki paznokcia. Może się to wydawać nieco dziwne, zważywszy, że sam manicure japoński polega przede wszystkim na jej wygładzaniu i polerowaniu, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że na powierzchni płytki zwykle znajduje się cienka warstwa tłuszczu. Aby zabieg przyniósł rezultaty odpowiadające naszym oczekiwaniom konieczne jest jej usunięcie, to zaś jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy płytka paznokcia będzie lekko zmatowiona.
Dopiero w kolejnym etapie zabiegu na specjalną polerką nakładana jest pasta bogata w witaminy, zadaniem kosmetyczki jest zaś staranne wmasowanie jej w płytkę paznokcia klienta. Czas trwania tej części zabiegu jest uzależniony od indywidualnych cech paznokci, etap ten uznaje się bowiem za zakończony dopiero wówczas, gdy płytka paznokciowa zaczyna się błyszczeć. Nie wolno zapominać i o tym, że polerowanie musi następować w jednym tylko kierunku, w innym wypadku bowiem w czasie trwania zabiegu może dojść nie do poprawy stanu, ale do uszkodzenia paznokci.
Ostatni etap zabiegu to wmasowywanie specjalnego pudru, który również stanowi integralny składnik zestawu do manicure japońskiego. Puder może pojawić się na płytce paznokciowej dopiero wówczas, gdy jest ona idealnie gładka i błyszcząca, jeżeli zaś paznokcie sprawiają wrażenie zniszczonych, tę część zabiegu warto powtórzyć dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy narodził się w Stanach Zjednoczonych, nie minęło jednak wiele czasu, a dotarł również do Europy Zachodniej zachwycając mieszkanki “starego kontynentu” marzące o pięknych paznokciach. Reklamowano go, jako oryginalne połączenie zwykłego lakieru do paznokci i elastycznego żelu, wiele wskazuje przy tym na to, że to właśnie wspomniana skuteczna reklama sprawiła, że wiele osób wykazało ochotę na sięgnięcie po wspomniane rozwiązanie. Początkowo manicure hybrydowy traktowano oczywiście z pewną rezerwą, nie można jednak powiedzieć, że wynikała ona ze złych doświadczeń. Był to przede wszystkim wynik niedowierzania zmieniający się jednak w podziw w tej samej chwili, w której kolejne klientki przekonywały się o tym, że stworzenie lakieru do paznokci o trwałości żelu jest możliwe, a deklaracje producenta tego rozwiązania przekonującego o tym, że rozwiązanie to nie niszczy płytki paznokcia, nie są wcale wyłącznie jego życzeniami. Osoby, które decydują się na manicure hybrydowy podkreślają zresztą, że ma on zdecydowanie więcej zalet, wcale nie najmniej istotna jest przy tym jego uniwersalność. Oryginalne rozwiązanie można wykorzystywać bez względu na to, czy wykonuje się manicure, czy też pedicure, paznokcie zaś mogą być pomalowane na wiele kolorów nie tracąc przy tym nic ze swojej atrakcyjności. Wśród atutów manicure hybrydowego wymienia się również tak zwany “efekt mokrego paznokcia”. Świeżo po malowaniu paznokcie zachwycają przecież nie tylko intensywnym kolorem, ale również niepowtarzalnym blaskiem, manicure hybrydowy gwarantuje zaś, że blask ten będzie utrzymywał się nawet pomimo upływu czasu. Nie bez znaczenia jest zresztą i to, że manicure hybrydowy cieszy nasze oczy nawet przez czternaście dni, w czasie których wcale nie musimy obawiać się, że uszkodzimy paznokcie w czasie wykonywania codziennych czynności.

hybryda

ELLA Depilacja Cukrowa SŁODKA Z NATURY

jest jedyną naturalną metodą depilacji znaną od kilku tysięcy lat. Zainspirowana naturalnymi metodami depilacji z Bliskiego Wschodu. Jej skład oparty jest na tradycyjnych przepisach, zmodyfikowanych tak by sprostać wymaganiom profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Zawiera wyłącznie tylko naturalne składniki, bez zbędnych dodatków chemicznych,barwników czy konserwantów. 

Nasza dewiza to: Proste rozwiązania są najlepszymi rozwiązaniami! 

11950229_902453326510310_790670488943593811_o

Oto zalety Depilacji Pastą Cukrową:

 •  jest 100% naturalna
 • depilacja cukrowa jest mniej bolesna niż woskiem
 • przykleja się tylko do włosków, a nie do skóry
 • nie powoduje podrażnień (wrastania włosków, zapalenia mieszka włosowego)
 • pastę nakładamy pod włos a zrywamy z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność
 • nie łamie i nie urywa włosków
 • pasta jest chłodna, nie ma więc ryzyka poparzenia skóry
 • nadaje się dla alergików i osób z wrażliwą skórą
 • można ją stosować nawet w przypadku skóry naczyniowej oraz żylaków
 • można stosować w przypadku łuszczycy i egzemy
 • nadaje się do wszystkich rodzajów włosków
 • podczas zabiegu nie używamy dodatkowych narzędzi, co zwiększa higieniczność zabiegu
 • usuwa martwe komórki skóry, pozostawiając ją miękką i gładką
 • zmywalna jest ciepłą wodą

Depilacja woskiem bezpaskowym (Film Wax)

Zabieg polega na nałożeniu za pomocą jednorazowej szpatułki na wybrane partie skóry twarzy i/lub ciała cienkiej warstwy wosku i usunięciu jej bez użycia pasków fizelinowych. Dzięki nowatorskiej formule metoda staje się niezwykle czysta i bezpieczna dla skóry, ponieważ wosk przykleja się wyłącznie do włosów, dzięki czemu podczas jego usuwania nie narusza się struktury skóry, która pozostaje idealnie czysta. Wosk bezpaskowy polecany jest szczególnie dla bardziej wrażliwych partii skóry twarzy i/lub ciała takich jak: wąsik, baczki, policzki, bikini
 czy pachy.

Kąpiel parafinowa dłoni i stóp

Parafina jest węglowodorem, uzyskiwanym podczas destylacji ropy naftowej. Zawiera naturalne substancje natłuszczające. Pomimo że sama parafina nie nawilża, to po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć.


Parafina długo utrzymuje ciepło i powoli przekazuje je ciału. Okład z parafiny powoduje otwarcie porów skóry i stymuluje krążenie krwi, a w efekcie poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

Po zabiegu „parafinowym” skóra staje się miękka i elastyczna, a stan taki utrzymuje się przynajmniej przez kilka dni. Parafina pomaga również na szorstką skórą na łokciach i kolanach. Dodatkowo ciepła parafinowa kąpiel rozgrzewa dłonie i stopy. Ciepło poprawi krążenie, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy.

woman hand beauty treatment

Semi Permanent Mascara Black Lashes

Semi Permanent Mascara Black Lashes to innowacyjny produkt zapewniający efekt tradycyjnej mascary aż przez 3 tygodnie. Semipermanentna Mascara jest produktem w pełni bezpiecznym, spełniającym normy REACH.

Semi Permanent Mascara przeznaczona jest do aplikacji wyłącznie przez wykwalifikowany personel w gabinecie kosmetycznym posiadającym certyfikat uprawniający do wykonania zabiegu.

Zabieg trwa 30 min. Jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Efekt aplikacji to przedłużone i i pogrubione rzęsy utrzymujące się do 3 tygodni lub dłużej. Metoda polecana również na dolne rzęsy przy zabiegach przedłużania rzęs.
Czym jest Semi Permanent Mascara?
Semi Permanent Mascara to tusz trwale przedłużający i pogrubiający rzęsy, nie obciążający rzęs naturalnych. Mascara nadaje rzęsom piękny wygląd do 3 tygodni, a nawet dłużej. Tusz jest wodoodporny.
Jakiego efektu można spodziewać się po zaaplikowaniu Semi Permanent Mascary?
Efekt zależy od ilości nałożonych warstw tzn. im więcej warstw tym bardziej podkreślone rzęsy – grubsze i dłuższe. Jeżeli jednak zależy nam na wyłącznie delikatnym podkreśleniu należy zastosować odpowiednio mniej warstw.
Jak długo można nosić Semi Permanent mascarę?
Rzęsy charakteryzują się różnymi fazami wzrostu, po jakimś czasie może więc uwidocznić się na rzęsach odrost, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie. SPM Mascarę może usunąć jedynie wykwalifikowana kosmetyczka za pomocą odpowiednich preparatów. Pod żadnym pozorem nie wolno zdejmować SPM Mascary samodzielnie!
Czy można malować rzęsy podczas noszenia Semi Permanent Mascary?
Nie ma najmniejszych przeciwskazań do nakładania dodatkowo tradycyjnego tuszu na rzęsy po aplikacji Mascary , lecz nie ma potrzeby nakładnia,gdyż mascara wydłuża rzęsy i podkreśla czerń rzęs. Należy jednak pamiętać, aby zarówno tusz jak i kosmetyki do demakijażu były na bazie wody – beztłuszczowe.
Czy nosząc Semi Permanent Mascarę mogę korzystać z basenu, solarium i sauny?
Produkt jest wodoodporny i można się z nim kąpać jak i pływać w basenie. W celu zachowania pięknych rzęs na dłużej należy unikać długotrwałych oraz częstych wizyt w solarium lub saunie. Może to osłabiać substancje wiążące.
Zalety Semi Permanent Mascary:

 • długotrwałe pogrubienie i wydłużenie rzęs,
 • możliwość dowolnej stylizacji rzęs, delikatne podkreślenie lub znaczne pogrubienie i zagęszczenie,
 • produkt wodoodporny,
 • rzęsy stają się bardziej elastyczne, są mniej obciążone niż przy użyciu zwykłej mascary,
 • krótki czas aplikacji 30 min,
 • długotrwały efekt pięknych długich i grubych rzęs, bez konieczności codziennego tuszowania,
 • nie uczula – jest hypoalergiczny,

Co należy robić po zabiegu nałożenia Semi Permanent Mascry?

 • do 2 godzin unikać kontaktu z wodą,
 • do 48 godzin unikać zabiegów z użyciem wapozonu, nadmiernego moczenia rzęs oraz mycia bardzo ciepłą wodą, czynności te mogą osłabiać substancję wiążące,
 • po upływie 48 godzin do demakijażu staraj się stosować kosmetyki na bazie wody, beztłuszczowe; unikać stosowania olejków do pielęgnacji twarzy oraz nakładnia nadmiernej ilości tłustych kremów na okolice oczu; rano delikatnie przeczesuj rzęsy specjalną szczoteczką; unikać pocierania rzęs, wyrywania; nie zdejmuj Mascary samodzielnie, gdyż możesz uszkodzić rzęsy.

bl

Przekłuwanie uszu BLOMDAHL

PLASTIK MEDYCZNY – KOLCZYKI DO PRZEKŁUWANIA USZU Z ZEROWĄ (0%) ZAWARTOŚCIĄ NIKLU!

Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.

Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.

Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

DWIE DZIURKI – JEDNO PRZEKŁUCIE

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci, i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzasz zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy rozwiązanie – stosując Blomdahl Medical Ear Piercing możesz przekłuć obydwoje uszu równocześnie, bez pomocy współpracowników.

DLA DZIECI – TYLKO TO CO NAJLEPSZE

Nigdy nie narażaj dzieci na działanie wyrobów zawierających nikiel. Plastik medyczny firmy Blomdahl to jedyny materiał na świecie, stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry.

slajd4

Świecowanie uszu

Opis zabiegu

Świecowanie uszu, inaczej konchowanie uszu, to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń. Świecowanie uszu było już znane w starożytnym Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie, jak również w kulturach Azteków i Majów. Obecnie tę metodę czyszczenia uszu stosują Amerykańscy Indianie – Hopi i Cherokce – oraz Indianie z Meksyku.

Świecowanie uszu – wskazania

Świecowanie uszu można wykonać nie tylko w przypadku nadmiaru woskowiny w uszach. Medycyna alternatywna zaleca świecowanie uszu także w przebiegu różnych schorzeń uszu, gardła, nosa. Polecane jest np. w przebiegu zapalenia zatok czy przeziębienia. Ponadto na świecowanie uszu mogą się zdecydować osoby zmagające się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet niedosłuchem. Również bóle i zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia są wskazaniem do konchowania uszu.

Świecowanie uszu – na czym polega?

Pacjent kładzie się na boku, a pod głowę ma podłożoną małą poduszkę. Jego głowę przykrywa się papierowym pokrowcem lub ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho. Następnie przez kilka minut w małżowinę uszną wmasowuje się kremem, aby pobudzić krążenie. Dzięki temu lepiej mają wchłonąć się substancje zawarte w olejkach eterycznych świecy.

Potem rozpala się świecę do świecowania uszu. Jest to specjalna świeca Indian Hopi, która ma postać około 20 cm cienkiej rurki, wykonanej z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego (czasem jest nasączona również leczniczymi olejkami lub ekstraktami z ziół). Od środka jest wyłożona blaszką, na której zbierają się zanieczyszczenia, wydobywające się z ucha podczas zabiegu.

Świecę umieszcza się w przewodzie słuchowym – wkłada się ją do ucha na głębokość około 1 cm. Potem należy poczekać, aż świeczka wypali się do końca. Jednak bez obaw – osoba, której świecuje się uszy, jest zabezpieczona przez poparzeniem, gdyż dolna część świecy nie ulega spaleniu.

W czasie świecowania nadmiar wypalonej świecy usuwa się pęsetą i wrzuca do szklanki z wodą. Specjalna linia na świecy pokazuje, kiedy należy przerwać zabieg. Po wyjęciu świecy, sprawdza się, czy na powierzchni ucha nie pozostały zanieczyszczenia. Następnie rozwija się świecę i sprawdza, ile zanieczyszczeń z ucha nagromadziło się w jej środku.

uszy1

Świecowanie uszu – przeciwwskazania

Ze świecowania uszu powinny zrezygnować osoby zmagające się z różnymi infekcjami ucha i stanami zapalnymi w obrębie głowy. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są także pęknięta błonia bębenkowa i sączenie się wydzieliny z ucha. Poza tym świecowania nie można wykonać u osób, które mają w uchu jakieś urządzenia, np. aparaty słuchowe lub implanty.

Świecowanie uszu – efekty

W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie (tzw. efekt komina), które ma wyciągać woskowinę oraz zanieczyszczenia. Zwolennicy świecowania przekonują, że dzięki niemu łatwiej się oddycha przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto lepiej się słyszy, gdyż zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny. Poza tym podczas zabiegu dostarcza się do ucha parę bogatą w substancje lecznicze, pochodzące z miodu czy olejków eterycznych, w związku z tym świecowanie ma mieć też efekt leczniczy.

Zabiegi wykonuje się co 3 dni. W jednej serii, wykonuje się 3 do 7 zabiegów.

Zdrowe zatoki, Gabinet medycyny naturalnej